Gustav Brustad-Nilsen slutter i Eventyrlig Oppussing

by simon

TV-programmet Stugfixarna Norge har haft stora framgångar utanför hemlandet. Det gäller bland annat Sverige där programmet har en trogen och relativt stor publik. Därför är det inte så märkligt att många blev besvikna när de kunde läsa att Gustav Brustad-Nilsen slutter i eventyrlig oppussing.

Gustav Brustad-Nilsen slutter i Eventyrlig Oppussing

Programmet heter Eventyrlig Oppussing i Norge. Programledaren, Gustav Brustad-Nilsen, är en av landets mest populära programledare. Förra säsongen gjorde dock en ny programledare entré i programmet. Många blev till att börja med besvikna när de upptäckte att Brustad-Nilsen inte dök upp i den nya säsongen. Den nya programledaren har dock fått ett varmt mottagande.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy